ENDÜSTRİYEL MEKANİK TESİSAT

HİZMETLERİMİZ
ENDÜSTRİYEL MEKANİK TESİSAT

AKSER Mühendislik - Mimarlık - İnşaat - Makina Doğalgaz ve Tic.Ltd.Şti

1.ENDÜSTRİYEL DOĞALGAZ TESİSATI

Günümüzde pek çok orta ve büyük ölçekli firma, Fuel-Oil veya elektrik yerine doğalgaz dönüşümü yaparak karlılıklarını arttırmaktadır. Siz de firmanız için köklü ve karlı bir dönüşüm kararındaysanız Akser Mühendislik olarak çözüm ortağınız olmaya hazırız.
Akser Mühendislik olarak sektörde uzun yılların getirdiği tecrübe ve uzman kadromuzla gerek yer altı gerekse yer üstü ‘RMS B-C istasyon temini ve montajı, basınç düşürme grupları ve tesisat hizmetleri sağlıyoruz. Sizlerin doğalgaz talebi firmamız tarafından gerçekleştirilecek olan keşif, proje ve uygulama ile hızlı ve kaliteli bir şekilde sonuçlandırılır.

2.YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Yangında can ve mal kaybını önlemenin birinci koşulu yangın çıkmasını önlemek ve buna uygun tedbirleri almaktır. İkinci koşulu ise yangın çıktığında erken müdahale ederek yangının büyümesi ve yayılmasını önlemektir.
Yangının söndürülmesini sağlayan sistemlerin tasarımı ve uygulaması yapı sektöründe mekanik tesisatı alanına giren bir uzmanlıktır. Firmamız MMO’dan yetkili mühendisler ve MYK belgeli ustaları ile müşterilerine hatasız projeler uygulamaktadır.
Firmamız yangından koruma sistemlerini TS EN/NFPA/DIN standartları çerçevesinde projelerine, malzeme temini ve uygulamasını yapabilmektedir. Yangın dolaplı, sprinkler tesisatı, köpüklü söndürme tesisatı, hidrant sistemi vs… tesisinizin ihtiyacını yangın yönetmelikleri çerçevesinde belirler, projelendirir ve uygulamasını yaparak anahtar teslimi hizmet sunarız.

3.ENDÜSTRİYEL MEKANİK TESİSAT

Mekanik taahhüt hizmetlerimizin kapsamında, Mekanik tesisat proje ve hesaplarının kontrolü yapılmaktadır.
.

4.ENDÜSTRİYEL BACA SİSTEMLERİ

Akser Mühendislik firması, konut, iş yeri, iş merkezi, otel, hastane ve fabrikalara yönelik paslanmaz çelik baca, doğalgaz bacaları, baca filtreleri ve baca çekiş düzenleyicilerinin sağlayıcısı ve uygulayıcısı olarak hizmet vermektedir.
Yüksek sıcaklıklara dayanıklı olan AISI 316L kalite paslanmaz çelik bacalar, baca tutuşmalarına, baca dış duvarlarına sızan isli ve nemli kusmalara, baca içinde ve çevresinde zararlı, asidik ortamların oluşmasına engel olurlar. Aynı zamanda, iyi bir kazan sistemi, iyi ve doğru tasarlanmış bir paslanmaz çelik baca ile en yüksek verimde çalışır.
Bacaların yapısı ve montajı bir standarda bağlamıştır. Akser Mühendislik, ilgili standartları taşıyan Paslanmaz Çelikten mamul Doğalgaz bacalarının keşfini, projelendirmesini ve anahtar teslimi taahhüdünü yapmakta ve bacanın ilgili doğalgaz sağlayıcısı kuruluşun standartlarını taşıdığını belirten baca raporlarını tarafınıza ayrıca teslim etmektedir.
.

5.ENDÜSTRİYEL HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Ortamdaki atık gazların ve hava ile taşınan katı partiküllerin uzaklaştırılmasını sağlamak ve (isteğe bağlı olarak şartlandırma yöntemi ile ısıtılmış veya soğutulmuş) temiz hava sağlayarak ortamın yaşam konforunun arttırılmasını sağlamakta kullanılan mekanik havalandırma uygulamalarında Akser Mühendislik olarak bu alanda ücretsiz keşif, projelendirme ve taahhüt uygulamalarımız ile hizmet vermekteyiz.
1-Ezgos Emiş Sistemleri
a.Duman&Kirli Hava Emiş Sistemleri
b.Toz Emiş Sitemleri
c.Sıcak Hava Emiş Sistemleri
d.Nemli Hava Emiş Sistemleri
2-Taze Hava Sağlama Sistemleri
a.Şartlandırılmış Taze Hava Sağlama Sistemi
b.Hijyenik & Filtrelenmiş Taze Hava Sağlama Sistemleri
c.Isıtma veya Soğutma Amaçlı Taze Hava Sağlama Sistemleri
3-Sığınak Havalandırılması Sistemleri
4-Otopark Havalandırma Sistemleri
5-Basınçlandırma Sistemleri (Yangın merdivenleri, koridorların, asansör kulelerinin basınçlandırılma sistemleri bu kapsamdadır)
6-İzolasyon Sistemleri
7-Isı Geri Kazanım Sistemleri
.

6.ENDÜSTRİYEL İKLİMLENDİRME KLİMA SİSTEMLERİ

İklimlendirme Sistemleri uygulamaları, dış hava şartları, konfor şartları, fonksiyonellik, güvenilirlik, sağlamlık, uzun ömür, ileri teknolojiye uygunluk, ilk yatırım için düşük maliyetler, uygulama kolaylığı, kullanım ve bakım kolaylığı, geliştirmeye elverişlilik, enerji tasarrufu, çevre hassasiyeti vb gibi onlarca kriterin etkileyebildiği bir alan olması nedeniyle mühendislik bilgisi başta olmak üzere kalifiye ve yetkin ekipler tarafından projelendirilerek hayata geçirilmelidir. Siz değerli müşterilerimize, iklimlendirme sistemleri alanında projelendirme, taahhüt ve müşavirlik hizmetlerini, yüksek kalite ile sunuyoruz.
İklimlendirme sistemleri, binaların kullanım amaçları, bulundukları bölge ve bölgeye bağlı olarak dış hava şartları doğrultusunda değişkenlik arz eder. Yatırımcılar, bina sahipleri veya binayı kullananlar farklı işletme şartları talebinde bulunabilirler. Bu nedenle klima sistemleri bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla genellikle çeşitli tipte ve özellikte projelendirilir, monte edilir. İklimlendirme sistemlerini sınıflandırmanın amacı bir sistemi diğerinden ayırabilmeyi sağlamak ve ihtiyaçlara bağlı olarak en doğru klima sistemini seçmeyi kolaylaştıracak bir yöntem oluşturmaktadır. Eğer tasarımcı bir klima sistemini doğru bir şekilde belirlemezse ve diğerlerinden ayırmazsa, müşteri için uygun sistemi seçmesi zor olacaktır.
İklimlendirme Sistemlerinin Ana Elemanları;
1-Klima Santralleri
2-VRF Sistemleri
3-Isıtıcılar & Soğutucular
4-Nem Alma ve Nemlendirme Cihazları