MEKANİK TESİSAT

HİZMETLERİMİZ
MEKANİK TESİSAT

AKSER Mühendislik - Mimarlık - İnşaat - Makina Doğalgaz ve Tic.Ltd.Şti

Mekanik tesisat başlıca şu sistemlerden oluşmaktadır;

1.Isıtma Sistemleri
Yapının ısınmasını sağlayan tesisatı ve bileşenlerini ifade eder. Kazanlar, radyatörler ve konvektörler temel ısıtma donanımlarını oluşturur. Yetkin ve tecrübeli bir ekip tarafından uygulanması uzun ömürlü ve verimli bir ısıtma sisteminin oluşması için elzemdir.

2.Soğutma Sistemleri
Sıcak dönemlerde yapılan yapının serin ve konforlu tutulmasını sağlayan sistemdir. Akışkan soğutucuları, klimaları ve fan coil gibi cihazları başlıca bileşenleridir. Projenizin değerini arttıracak önemli etkenlerden biridir.

3.Havalandırma Sistemleri
Sürekli olarak temiz havanın teminine yönelik ve kirli havanın dışarı atılmasını sağlayan ekipmanları kapsar. Bu sistemin başlıca ekipmanları havalandırma kanalları, klima santralleri, fanlar ve menfezlerdir.

4.Temiz Su Sistemleri
Pompa, hidroforlar, su depolarına ek olarak su arıtma ve su yumuşatma sistemlerini de içerir. Kullanım suyu ve içme suyu sağlayan sistemlerdir.

5.Atık Su Sistemleri
Atık suların yapının dışına atılmasını sağlayan teknik ve ekipmanların kurulumuyla oluşturulan sistemdir.

6.Sıcak Su Sistemleri
İhtiyaca yönelik gerekli sıcak suyun üretilmesini sağlar. Doğalgaz, kömür, mazot gibi değişik alternatiflerle sıcak su üretme sistemlerini kapsar.

7.Yangın Söndürme Sistemleri
Yapının yangına karşı korunması için gerekli sistemin kurulmasını kapsar. Yangın dolaplarının yeri ve konumu belirlenir, söndürme sistemi kurulur.